Renginiai

Švietėjiška akcija vaikams (2015)
 
Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos narės vairavimo mokyklos UAB "SDG akademija" specialistai skaitė paskaitas apie saugų eismą ir elgesį vaikams ir jaunimui.
 
Vilniaus saugaus eismo mokykla įsitikinusi: „Saugus vaikas – saugi visuomenė“ (2014)
 
2014-ųjų spalio 9 d. popietę Vilniaus Sausio 13-osios mokyklos stadione šurmuliavo įvairaus amžiaus Vilniaus ugdymo įstaigų moksleivius, juos lydinčius pedagogus bei artimuosius sukvietusi Vilniaus saugaus eismo mokyklos – Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos narės – organizuota šventė ”Saugus vaikas – saugi visuomenė”. Mokykla, kitąmet minėsianti savo veiklos 20-metį, kas dieną rūpinasi mažųjų eismo dalyvių saugumu, stengiasi ugdyti vaikus atsakingais ir kultūringais eismo dalyviais. Minėtu renginiu siekta į eismo sampratos ir kultūros formavimą pažvelgti plačiau, suvokti, kad ne tik pedagogams, atitinkamų institucijų atstovams, tėveliams, bet ir kiekvienam iš mūsų reikia stengtis propaguoti saugų eismą, saugoti gamtą ir skiepyti mažųjų atsakomybę bei kultūrą kelyje.

Renginį pradėjo ir visus susirinkusiuosius sveikino Vilniaus saugaus eismo mokyklos direktorius Darius Lesickas, už gražią iniciatyvą dėkojo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, frakcijos „TAIP“ narys, kultūros, švietimo ir sporto komiteto narys Algimantas Šventickas ir Vilniaus miesto tarybos narė, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininko pavaduotoja Nijolė Jagelavičienė. Šventėje taip pat dalyvavo Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos bei policijos atstovai.

Vėliau įvairaus amžiaus moksleiviai, pasiskirstę į grupes, noriai dalyvavo įdomiose rungtyse, estafetėse, varžybose, čia pat klausėsi pedagogų ar kitų prie šventės organizavimo ir priežiūros prisidėjusių specialistų pamokymų. Mažiausieji buvo susidomėję sveikos gyvensenos „Linksmosiomis estafetėmis“ ir žaismingai parengta aplinkosaugine estafete „Ekotaškas“. Vyresnieji vienas po kito išbandė figūrinį dviračio vairavimą, „Jaunojo ugniagesio gelbėtojo estafetę“ ir stabdymo kelio matavimo rungtį. Paskutinioji susilaukė ypač daug dėmesio, mat kiekvienam jau pasiekiančiam automobilio pedalus buvo suteikta proga atsisėsti į tikrą automobilį šalia vairavimo instruktoriaus ir transporto priemonei artėjant prie pėsčiųjų perėjos kuo taisyklingiau ir tiksliau ją sustabdyti.

Pralaimėjusiųjų, žinoma, nebuvo. Visiems dalyviams išdalytos saugaus eismo dovanėlės ir saldūs prizai.

Gerų emocijų, įspūdžių ir noro saugoti save bei kitus tą dieną tikrai netrūko. Ką jau kalbėti apie žaismingus šventės dalyvių kostiumus ir begalines kiekvieno suaugusiojo pastangas mūsų mažiesiems kuo paprasčiau išaiškinti eismo labirintus. Belieka tikėtis, kad kiekvienas iš jų užaugs atsakingas, kultūringas ir tinkamai savo veiksmus įvertinantis eismo dalyvis.

 
 
Varžybos "Būk kietas - laikykis KET" (2013)
 
2013-ųjų balandžio 13 d., gražų pavasario šeštadienio rytą, vyko saugaus eismo varžybos “Būk kietas – laikykis KET“. Varžybas organizavo vairavimo mokyklos „Trys spalvos" ir „Mobilūs žmonės“. Visi dalyviai buvo puikios šventinės nuotaikos, jų veiduose buvo matyti sportinis ryžtas.

      Pirmoji užduotis „Vingiai“ pareikalavo ne didelio greičio, bet tikslumo. Jos metu ribotą maksimalų važiavimo greitį atliekant užduotį viršijo tik vienas ekipažas. Greičiausiai rungtį atliko ir geriausią rezultatą pasiekė 13 numeriu pažymėta komanda (Donatas Tebelskis ir Henrikas Rusteika).

       Atliekant antrąją varžybų užduotį „KET Žiniukas", teko prisiminti Kelių eismo taisykles. Ekipažai iš jiems pateiktų 30 klausimų vidutiniškai teisingai atsakė į 21 klausimą. Geriausius rezultatus vėl pasiėkė13 ekipažas.

      Trečiojoje rungtyje „Auto Batai“ vairuotojams reikėjo atpažinti ir suprasti automobilio padangų ženklinimo ypatumus. Geriausiai „auto batus“ išmanė komanda, pažymėta 15 numeriu, jos kapitonas - Justinas Šaltenis.

      Varžybų dalyvių nuomone, viena sunkiausių rungčių jiems buvo „Padėk man!” Patyrę vairuotojai gelbėjo “sužeistą” motociklininką. Didžiausią padėką “sužeistasis” būtų pareiškęs 6 ekipažui (Lukas Valkevičius ir Solveiga Bubnelienė), kurie šią užduotį atliko be klaidų per 37 sekundes.
Dvi paskutinės rungtys “Das Auto Ikonėlės” ir „Das Auto Navigacija“ vyko “Auto Juta” automobilių pardavimo salone. Geriausius gebėjimus naujuose automobiliuose parodė 5 varžybų ekipažas (Jonas Šapauskas ir Jūratė Vitkevičienė).

       Galutinėje įskaitoje pirmąją vietą ir savaitgalį su geriausiu Europoje pripažintu automobiliu VW GOLF VII iškovojo ekipažas, kurio numeris 6 (Lukas Valkevičius ir Solveiga Bubnelienė). Antrąją vietą ir naujų padangų komplektą laimėjo 13 ekipažas iš Panevėžio (Donatas Tebelskis ir Henrikas Rusteika). Trečiąją vietą užėmė 8 ekipažas (Irmantas Vienažinskis ir Robertas Litvaitis). Ši komanda dovanų gavo naują automobilio akumuliatorių. Visiems kitiems varžybų dalyviams buvo įteikti paguodos prizai ir padėkos už aktyvų dalyvavimą.

   

 

 
Saugaus eismo pamokos senjorams (2012)
 
Minėdami Lietuvos kelių policijos 80 metų sukaktį, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vyresnio amžiaus vairuotojams kartu su vairavimo mokyklomis surengė saugaus eismo pamokas senjorams.
      Trijose vairavimo mokyklose: „Auto ABC", „Zebras" ir „ARV Auto", (Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos narės - „Auto ABC" ir „ARV Auto") senjorų laukė policijos pareigūnai ir vairavimo instruktoriai. Senjorams buvo parodytos policijos pareigūnų nufilmuotos sudėtingiausios sankryžos Kaune, todėl susirinkusieji į saugaus eismo pamoką iš vairavimo instruktorių gavo vertingų patarimų, kaip teisingai pervažiuoti šias sankryžas. Taip pat senjorams buvo primintos Kelių eismo taisyklės, įvardytos dažniausios eismo nelaimių priežastys, patarta, kaip išvengti eismo įvykių, kaip užpildyti eismo įvykio deklaraciją. Norintieji pasikartoti per ilgą laikotarpį pasikeitusias Kelių eismo taisykles galėjo pasitikrinti savo teorines žinias.
      Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininko Dano Česnausko nuomone, žmonės, kurių vairavimo stažas - daugiau nei 30 metų ir daugiau, yra kultūringi ir drausmingi, tačiau pasikartoti Kelių eismo taisykles, juolab kartu su pareigūnais peržiūrėti nufilmuotas sudėtingas sankryžas, aiškinantis, kaip teisingai jas pervažiuoti, - itin naudinga patirtis.
 
 
Šviečiamoji kampanija "Saugią aplinką kuriame mes patys" (2011)
 
2011 m. gegužės 30 – birželio 8 d. vairavimo mokykla „Dorkanas“, vykdydama saugaus eismo šviečiamąją veiklą jauniesiems eismo dalyviams, Vilniaus jėzuitų gimnazijos 7 – 8 kl. ir I ir II gimnazijos kl. moksleiviams organizavo saugaus eismo pamokas „Saugią aplinką kuriame mes patys“.
       320 Vilniaus jėzuitų gimnazijos moksleivių dalyvavo pamokose, kurių metu buvo aptariama kiekvieno eismo dalyvio asmeninė atsakomybė už savo ir aplinkinių saugumą, moksleiviams buvo priminti veiksniai, ribojantys eismo dalyvių pastangas ir galimybes užtikrinti savo bei aplinkinių eismo dalyvių saugumą, vaikų amžiaus tarpsnis, gyvenimo būdo bei sveikatos įtaka elgesiui keliuose.
 
 
Projektas "Vaikai ir saugus eismas" (2001)
 
Įvairiais būdais bandoma stabdyti avaringumą, nekultūringą vairuotojų elgesį, kai pastarasis sugadina nuotaiką ne vienam vairuotojui, pėsčiajam. Ugdyti atsakomybės jausmą prieš keleivius, pėsčiuosius, visuomenę.

       Iš praktikos pastebima netinkama žinių perteikimo sistema šeimoje ir mokykloje - vaikai verčiami atmintinai išmokti taisykles. Tik aktyvus vaikų ir visuomenės švietimas saugaus eismo klausimais padės mažinti aukų skaičių keliuose bei spręsti didelio avaringumo problemas.

       Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos narė I. Pilipavičienės įmonė "Prie vairo" parengė projektą "Vaikai ir saugus eismas", kurį numato vykdyti mažiausiai 5 metus. Saugaus eismo vaikai bus mokomi kiekvieną dieną. Saugus eismas nesusideda vien iš teorinių žinių, vairavimo mokykla visa tai įgyvendina praktiškai. 

        Vairavimo mokykla dviejų lopšelių-darželių teritorijose įrengė sankryžas, nudažė linijas, įrengė šviesoforus, kelio ženklus, dovanojo elektromobilius ir elektromotociklus.
 
Šviečiamoji akcija "Saugaus elgesio mokymas kelyje" (2010)
 

        Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos narė vairavimo mokykla "Dorkanas" nebe pirmus metus tęsia šviečiamąją akciją mažiausiems eismo dalyviams.

         2010 m. lapkričio 3-4 ir lapkričio 16 dienomis vairavimo mokykla „Dorkanas“ bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe, Vilniaus Jeruzalės vidurinės mokyklos (6 ir 8 kl. moksleiviams) ir Vilniaus Gabijos gimnazijos (6 kl. moksleiviams), vykdė visuomenės sveikatos programą „Saugaus elgesio mokymas kelyje“.

 
Saugaus eismo paskaita "Saugus eismas ir vaikai" (2009)
 

       Asociacijai priklausanti vairavimo mokykla "Dorkanas" drauge su vaikų stovyklos "Kuo būsiu užaugęs?" organizatoriais surengė saugaus eismo paskaitėlę mažiausiems mūsų visuomenės nariams.

       2009 m. birželio 30 d. vairavimo mokykloje "Dorkanas" vairuotojų mokytojas Romualdas Seibutis skaitė saugaus eismo paskaitą mažiesiems stovyklautojams. 
 
      Vaikai įdėmiai išklausę mokytojo bei uždavę ne vieną klausimą liko patenkinti ne tik sužinoję apie saugų eismą, bet ir gavę atminimui dovanų "Saugaus eismo žinyną", kuris, reikia tikėtis, taps neatsiejamu pagalbininku ateityje. 

 
Saugaus eismo kampanija (2008)
 

       Viena didžiausių pasaulyje padangų gamybos įmonių "Goodyear Dunlop Baltic ", siekdama pagerinti eismo saugumo padėtį Baltijos šalyse pristatė "Staying alive" (liet. "Likti gyvam") kampaniją Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje.

        2008 m. spalio 21 d. padangų gamintoja Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijai padovanojo saugaus eismo video "Staying alive", kuriame pateikiami automobilio vairavimo patarimai, padedantys saugiau vairuoti:

- taisyklinga vairuotojo padėtis automobilyje: sėdynės padėtis, taisyklingas saugos diržo prisegimas, kojų bei rankų padėtis;

- vairavimas tamsiu paros metu;

- vairavimas ant slidžios, sniegu padengtos kelio dangos;

- automobilio padangų būklės reikšmių aprašymas ir kita.

       Pasak pristatyme dalyvavusio asociacijos viceprezidento Dariaus Lesicko - "DVD diske profesionaliai, koncentruotai ir suprantamai pateikti automobilio vairavimo patarimai. Dovana be abejonės naudinga kiekvienai vairavimo mokyklai, kiekvienam mokiniui".

 

Susisiekite su mumis: