Naujienos

Važiavimas per žiedinę sankryžą ar pėsčiųjų perėją

2018 m. vasario 27 d.

Ziedine sankryza-2393c5873fc07fd4d557dda4637d5872.jpg

Artėdami prie pėsčiųjų perėjos ar važiuodami per žiedinę sankryžą, neretai klysta net ir patyrę vairuotojai. Nesaugus greitis, atidumo stoka ar pasirinkta ne ta eismo juosta gali tapti avarijos priežastimi.

Pėsčiųjų perėjos

Pasak specialistų, vairuotojai ir pėstieji situaciją kelyje dažniausiai vertina skirtingai. Būtent dėl to įvyksta įvairių komunikacinių nesusipratimų, kuomet eismo dalyviai klaidingai interpretuoja vienas kito ketinimus. Atsižvelgiant į tai, patariama nepamiršti auksinės taisyklės – be mūsų yra ir kitų eismo dalyvių, su kuriais dalijamės vienu keliu, tad turime paisyti ir jų interesų.

„Dažnai vairuotojams sunku suvokti, kad pėstieji negali nuspėti jų elgesio, o pėstiesiems, jog vairuotojai gali jų nepastebėti. Todėl vairuojant reikia įdėmiai dairytis ir iš netiesioginių užuominų spręsti apie kitų eismo dalyvių ketinimus, kad, vienam iš jų suklydus, spėtume sureaguoti ir priimti saugiausią sprendimą“, – sako Vytauto Didžiojo universiteto Psichologijos katedros docentė dr. Laura Šeibokaitė.

Artėdami prie pėsčiųjų perėjos, būtinai sumažinkite greitį ir būkite pasirengę bet kada sustoti. Jei važiuodami pastebėjote automobilį, paliktą prieš pėsčiųjų perėją, įdėmiai dairykitės ir apvažiuokite jį lėtai ir atsargiai. Nesvarbu, kad pėsčiųjų dar nesimato, jie gali netikėtai išnirti iš už automobilio. 

Žiedinės sankryžos

Tam, kad žiedinėse sankryžose išvengtumėte klaidų, dar prieš įvažiuodami į ją suplanuokite, kuriame išvažiavime iš jos išsuksite, nes nuo to priklausys eismo juostos pasirinkimas. Įvažiuoti į sankryžą galite tik tuomet, kai jūsų ketinama užimti juosta yra laisva ir spėsite įsilieti į eismo srautą.

VĮ "Regitra" siužetas, skirtas elgesiui važiuojant per pėsčiųjų perėją, pro maršrutinio transporto stotelę ir važiuojant žiedu: http://bit.ly/2F5TB2W

 

VĮ "Regitra" informacija